Телефон: (048) 750-51-01

0800-33-23-01

Адрес: Україна 65007, Одеса, М'ясоєдовська, 32

Відділення гнійної хірургії

IMG_2565Завідувач відділення – Якимчук Костянтин Володимирович, лікар-хірург вищої категорії.

Відділення гнійної хірургії, структурний підрозділ КНП «Міська клінічна лікарня №1» Одеської міської ради, у окремому корпусі. Понад 40 років у відділенні надається хірургічна допомога пацієнтам з гнійно-хірургічною патологією. Відділення гнійної хірургії тісно співпрацює з відділеннями, ендокринології, анестезіології та реанімації, судинної та загальної хірургії, травматології, терапії, а також з клініко-діагностичною  лабораторією, кабінетами рентгенівської та УЗД діагностики, КТ-досліджень.

У відділенні гнійної хірургії госпіталізуються пацієнти як із гнійно-хірургічними процесами, що потребують спеціального хірургічного лікування, так і пацієнти з хронічною патологією для превентивного (профілактичного) лікування. Співробітниками відділення надається цілодобова ургентна (невідкладна) допомога пацієнтам гнійно- хірургічного профілю. Також цілодобово надається консультативна допомога структурним підрозділам КНП «МКЛ №1» ОМР, іншим стаціонарам та амбулаторним закладам міста.

У відділенні надається допомога пацієнтам з гнійно-запальними процесами будь-якої локалізації, гнійно-запальними захворюваннями підшкірно-жирової клітковини (фурункул, карбункул, гідраденіт, парапроктит, мастит, абсцес, флегмона та ін.), атеросклеротичним ураженням судин нижніх кінцівок, ускладнених та неускладнених формах синдрому трофічні виразки та ін. Відділення надає допомогу всім пацієнтам з гнійно-хірургічною патологією внаслідок цукрового діабету. Пріоритетним напрямком у роботі відділення є виконання органозберігаючих операцій на стопі при атеросклеротичних ураженнях судин нижніх кінцівок внаслідок цукрового діабету, в кооперації з ангіохірургічною службою, з використанням непрямих та прямих методів реваскуляризації. Все частіше виконуються комбіновані, одномоментні (симультантні) оперативні втручання, що поєднують у собі ліквідацію гострого гнійно-некротичного процесу (наприклад, ампутацію пальця) і заходи для стимулювання реваскулярізації. Також використовують сучасні технології лікування ран, такі як вакуумна терапія ран, використання сучасних перев’язувальних засобів. Пацієнтам з ускладненими формами синдрому діабетичної стопи в післяопераційному періоді виконується іммобілізація за допомогою ортопедичного взуття, ортопедичних устілок і вкладок, пов’язок та ін. Усім пацієнтам з недостатністю артеріального кровообігу виконується ультразвукове доплерівське сканування судин нижніх кінцівок, а за необхідності рентгенівське або комп’ютерне ангіографічне дослідження.

Усі лікарі відділення є членами Одеської обласної асоціації хірургів, які регулярно беруть участь у профільних науково-практичних конференціях та форумах, курсах удосконалення тощо.