Завідувач відділення- Марченко Світлана Дем’янівна
Лікар-невролог вищої категорії.
Неврологічне відділення є структурним підрозділом КНП «МКЛ №1» ОМР, організоване у 1986 р. для надання спеціалізованої допомоги хворим з гострим порушенням мозкового кровообігу, якє є першим спеціалізованим відділенням для лікування інсульту у м. Одеса. Відділення забезпечує цілодобову ургентну кваліфіковану невідкладну допомогу, а також надає консультативну допомогу іншим структурним підрозділам КНП «МКЛ №1» ОМР .
Медперсонал відділення складається з висококваліфікованих спеціалістів, які мають великий досвід в обстеженні та лікуванні пацієнтів з ГПМК.
При надходженні пацієнт оглядається лікарем – невропатологом, обстежується та лікується згідно з локальним протоколом:
- Виконується спіральную комп’ютерну томографія головного мозку
- Клінічні та біохімічні обстеження;
- ЕКГ;
- Доплерографія судин головного мозку;
- За потреби – МРТ обстеження головного мозку.
- КТ ангіографія магістральних судин шиї та голови.
Застосовуються сучасні методики лікування гострого ішемічного інсульта – тромболітична терапія.
До кожного пацієта у нас індівідуальний мультідисциплінарний підхід спеціалістами: невропатологом, нейрохірургом, судинним хірургом, лікарем-анестезіологом, лікар фізичної та реабілітаційної медицини.
Велика увага приділяється цілодобовому нагляду за пацієнтом. Усі дії чергового персоналу передбачені розробленим у підприємстві локальним протоколом, що регламентують перелік та обсяг дій чергового лікаря та середнього персоналу в умовах відділення.
Цілодобове спостереження та рання активізація пацієнтів допомагає запобігти ускладненням перебігу інсульту та дозволяє зменшити ступінь неврологічного дефіциту.
При стабілізації стану та позитивній динаміці неврологічного статусу пацієнтам проводиться рання реабілітація, яка починається з першої доби після інсульту.
Значну увагу приділяють проведенню освітньої роботи з пацієнтами та їхніми родичами на тему «Життя після інсульту».
Лікарі відділення постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня, беруть участь у обласних, національних та міжнародних конференціях з питань цереброваскулярної патології.