ЕНДОКРИНОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ
Понад 30 років ендокринологічне відділення КНП «Міської клінічної лікарні № 1» (Єврейська лікарня) очолює Заслужений лікар України, лікар-ендокринолог вищої кваліфікаційної категорії Довгань Наталія Антонівна, під керівництвом якої сьогодні працює колектив, який володіє сучасними стандартами лікування ендокринних захворювань.
У відділенні працюють лікарі-ендокринології вищої категорії:
- Заркуа Марина Джонівна
- Євтушина Людмила Володимирівна
Також у відділенні працюють медичні сестри, які мають вищу та першу кваліфікаційну категорію, з великим досвідом надання спеціалізованої медичної допомоги хворим з ендокринною патологією (цукровий діабет, патологія щитовидної залози та інших ендокринних захворювань).
Ендокринологічне відділення було створене понад 60 років тому на базі Міської клінічної лікарні № 1 (Єврейська лікарня) і на сьогоднішній день є єдиним стаціонаром міста, який здійснює цілодобову кваліфіковану медичну допомогу хворим з ендокринними захворюваннями. Відділення розраховане на 50 ліжок та спеціалізується на лікуванні пацієнтів із цукровим діабетом, захворюваннями щитовидної залози, надниркових залоз. Госпіталізація до відділення здійснюється в екстреному порядку бригадами швидкої медичної допомоги та у плановому порядку за направленням сімейного лікаря.
Пацієнти, які перебувають на лікуванні у відділенні ендокринології, користуються усіма перевагами багатопрофільного стаціонару КНП «МКЛ №1» (Єврейська лікарня). Хворим проводиться цілодобова лабораторна діагностика, УЗД – діагностика, рентгенологічні дослідження, ЕКГ-діагностика. Для верифікації ускладнень ендокринних захворювань та супутніх патологій залучаються кваліфіковані лікарі суміжних спеціальностей, які добре знають особливості ендокринної патології (хірурги, невропатологи, кардіологи, терапевти, урологи, нейрохірурги, гінекологи, окуліст). Треба зазначити, що у лікарні працює судинний хірург, допомога якого вкрай необхідна для пацієнтів з цукровим діабетом.
Показання до госпіталізації до ендокринологічного відділення:
- Цукровий діабет 1 та 2 типу з ускладненнями (діабетична мікро-макроангіопатія, нефропатія, ураження периферичної та центральної нервової систем та інші).
- Патологія щитовидної залози (дифузний токсичний зоб; вузловий зоб з порушенням функції щитовидної залози, аутоімунні тиреоїдити з порушенням функції щитовидної залози, підгострий тиреоїдит, гіпотиреоз).
- Патологія надниркових залоз (вроджена дисфункція кори надниркових залоз, первинна та вторинна хронічна надниркова недостатність).
- Нецукровий діабет.
- Патологія гіпоталамо-гіпофізарної області.
В умовах воєнного часу в ендокринологічному відділенні проводиться напружена робота. Щороку до відділення госпіталізується більше 1 200 пацієнтів. Всім хворим проводиться лікування у відповідністі до сучасних стандартів та протоколів надання медичної допомоги.
Крім стаціонарного лікування, у ендокринологічному відділенні здійснюється постійний консультативний прийом.
На первинній консультації Ви отримуєте можливість задати всі питання, з’ясувати можливі причини захворювання, обговорити перспективи лікування і профілактики загострень.
Лікар, при необхідності, призначить додатково інструментальне та лабораторне дослідження: УЗД щитоподібної залози, УЗД нирок, доплерографію судин головного мозку та судин нижніх кінцівок, загальноклінічні аналізи крові і сечі, рівень глюкози крові, глікований гемоглобін, рівень гормонів та інші.
На підставі отриманих результатів обстежень виставляється діагноз і призначається план лікування та реабілітації.
У ендокринологічному відділенні здійснюється широка профілактична робота серед населення з раннього самостійного виявлення проявів цукрового діабету.
Як відомо, цукровий діабет буває кількох типів: 1 тип, 2 тип, гестаційний (цукровий діабет вагітних). Для кожного типу є характерні симптоми, проте існують загальні ознаки захворювання. Є кілька ознак, які можуть чітко вказувати на те, що у вас розвивається або вже розвинувся цукровий діабет: спрага, сухість у роті, часте сечовиділення, різка зміна ваги – схуднення чи зростання ваги, виражена слабкість при звичайному фізичному навантаженні, подовжений час загоєння ран.
При появі вищеозначених симтомів, головне – встигнути. Підвищений рівень глюкози у крові можна виявити лише лабораторним шляхом, тобто, здавши аналіз крові на цукор. Навіть без очевидних симптомів цукрового діабету аналіз крові на цукор, глікований гемоглобін безпомилково визначать його наявність. Ефективність майбутнього лікування цукрового діабету залежатиме від того, наскільки швидко будуть помічені перші симптоми та поставлений вірний діагноз та розпочато правильне лікування.
У цьому випадку в ендокринологічному відділенні КНП «Міська клінічна лікарня №1» (Єврейська лікарня) вам завжди нададуть необхідну кваліфіковану допомогу.
Друге місце серед ендокринних захворювань займає патологія щитоподібної залози. Першими проявами тіреотоксикозу (підвищена функція щитоподібної залози) є серцебиття, пітливість, тремор рук, тремтіння всього тіла, почуття тривоги, порушення сну, схуднення.
Проявами гіпотиреозу (знижена функція щитоподібної залози) є виражена слабкість, сонливість, набряки, порушення пам’яті, прибавка ваги.
При появі вищенаведених симптомів необхідно перевірити функцію щитоподібної залози та звернутися до ендокринолога.
Також в ендокринологічному відділенні лікарями проводяться індивідуальні заняття з хворими на цукровий діабет, де вони отримують інформацію про своє захворювання, профілактику ускладнень, та рекомендації щодо правильного способу життя, особливостей харчування, оптимальної фізичної активності, а також навчаються складанню особистого щоденника харчування з розрахунком калоражу та ХЕ, самостійного введення препаратів інсуліну (шприцами, шприц-ручками).
В ендокринологічному відділенні КНП «Міська клінічна лікарня №1» (Єврейська лікарня) усім пацієнтам, що звертаються надається необхідна допомога.
Ендокринологічне відділення в одеських засобах масової інформації
- https://youtube.com/watch?v=bC6wCnlqiKY
- https://youtube.com/watch?v=W3a1sf8Te04
- http://glasweb.com/news74215/
- http://omr.gov.ua/ru/news/55650/
- http://ugorod.od.ua/news/2011-06-20-3381.html
- http://www.prichernomorie.com.ua/odessa/news/health/2015-03-10/181595.php